دستاوردهای اولین نمایشگاه تخصصی ایران وت

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۵/۰۶

دبیر اجرایی بیستمین کنگره دامپزشکی ایران با جمع بندی دستاوردهای اولین نمایشگاه تخصصی ایران وت گفت: راه اندازی اتاق فکر دارویی تحقیق و توسعه، کمیته اخلاق دامپزشكي و کمیته  داروهاي گياهي و طب مكمل در آینده نزدیک و پیش رو در جامعه دامپزشکی از جمله دستاوردهای این کنگره است.


امیرعلی امیری دبیر اجرایی این کنگره با جمع بندی دستاوردهای اولین نمایشگاه تخصصی دامپزشکی و تکنولوژی های نوین(ایران وت) بیان کرد: در این نمایشگاه دو امر مورد توجه قرار داشت. نخست حمایت از تولید داخلی و کارآفرینی بود که با تاکید بر حضور شرکت های داخلی در زمینه فناوری و تجهیزات دامپزشکی، واکسیناسیون و دارو هاي دام و طیور مطرح بود و متخصصان حوزه دامپزشکی با دستاوردهای جدید این رشته آشنا شدند.

وی افزود: با توجه به این که همه بازدیدکنندگان از این نمایشگاه از متخصصان رشته دامپزشکی(دانشجویان و اساتید) بودند،نگاه کاملا تخصصی و بحث های جدی بر فضای کنگره و نمایشگاه حاکم شد.

امیری با اشاره به برگزاری سه پنل مهم در بیستمین کنگره دامپزشکی ایران خاطر نشان کرد: پنل تحقیق و توسعه دارویی با حضور اکثریت روسا و معاونان مرتبط با این حوزه و پنل آسیب شناسی مشکلات دامپزشکی مباحث مهمی را در جریان کنگره به راه انداخت. همچنین پنل حمایت از رفاه و حقوق حیوانات و اخلاق دامپزشکی برای اهالی رشته دامپزشکی مبانی شرعی و فقهی ارتباط با حیوانات در جریان تحقیق و پژوهش را واضح تر کرد و مرزهای حقوق و وظایف ارتباط میان حیوانات و رشته دامپزشکی و اهل فن را از منظر رشته های دیگر مشخص ساخت.

وی در پایان از شکل گیری کمیته های جدید در حوزه دامپزشکی و رشته های مرتبط خبر داد و گفت: از جمله دستاوردهای بیستمین کنگره دامپزشکی ایران راه اندازی اتاق فکر دارویی تحقیق و توسعه، کمیته اخلاق دامپزشکی و کمیته گیاهان دارویی در آینده نزدیک و پیش رو در جامعه دامپزشکی است. همچنین از نیروهای جوان و کمیته دانشجویی نیز با توجه به ظرفیت های پذیرش زیاد دانشگاه ها قرار است در بخش های مختلف استفاده شود.

بیستمین کنگره دامپزشکی ایران و اولین نمایشگاه تخصصی ایران وت یکم تا سوم مرداد ماه در مصلی امام خمینی(ره) برگزار شد.